פוליש לרצפת בטון

האם פוליש לרצפת בטון נחוץ לשמירת המשטח לאורך זמן? האם בכלל ניתן לבצע פעולה זאת על כל משטח? ננסה במאמר זה לענות ולהסביר.

יתרונות וחסרונות של רצפת בטון

כולנו מכירים את רצפת הגרניט פורצלן, את רצפת השיש המבריקה כמו מראה, שכל שנה היינו עושים פוליש קריסטל על מנת לשמור על ההברקה. אז זהו היום הפכו להיות משטחי הבטון לריצוף לכל דבר ועניין, היום כבר לא נתקלים בהם רק במפעלים ובמחסנים גדולים, זה הפך למודרני גם בבתים. אז מה ניתן לעשות על מנת שנוכל לקבל לא רק מראה של בטון מכוער, אלא בעיקר להפוך את הבטון לרצפה לכל דבר ולהעניק לרצפה מראה יפה ועשיר.

משטח העשוי בטון הוא תנאי הכרחי לפני שאנו מרצפים בכל רצפה שנחליט, ריצוף המונח על בטון מחזיק זמן רב ללא שקיעה של האריחים, שאינו כך לריצוף המונח על חול. ההוצאה הנכבדת לאחר יציקת המשטח בבטון היא כמובן, מחיר הרצפה שנניח עליו וגם עבודת הריצוף שתעלה הון. בשנים האחרונות יותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים מצאו דרך, לא רק להוזיל את ההוצאה היקרה של ריצוף, אלא גם לשוות למשטח הבטון להראות מליון דולר.

לרצפה העשויה בטון יש המון יתרונות, אך גם כמה חסרונות גם בעת פוליש לרצפת בטון הניתנות לטיפול בהם בהוצאה לא כל כך גדולה. אז חלק מהיתרונות כבר הזכרנו ויש עוד לדוגמה, רצפת בטון מיושרת לחלוטין ונראית כמו שטח אחיד ללא הבדלי גובה, החריצים הם מעטים ביציקה מה שיוצר תחושה של אריחים גדולים. וגם חסרונות יש בה כמו ספיגה מנוזלים הנשפכים עליה, בטון עשוי מחומרים שבבסיסם הם סופגים מאד ולכן יש לטפל בזאת. חיסרון נוסף הוא שעם הזמן נפתחים קרעים הנוצרים מתוזזת הקרקע,

חברת פוליש, מכונת פוליש

אז איך עושים פוליש לרצפת בטון?

לפני יציקת המשטח עלינו לבצע חגורה הנקשרת לקירות הבית, על בעל המקצוע לקשור את הברזלים ברוחב שלא עולה על חצי מטר, ולחצוב את הקיר איליו יחובר הברזל. חיבור מוטות הברזל בין אחד לשני בחוטי ברזל קשיחים, והכנסת המוטות אל תוך הקיר בקשירה נוספת בחוטי ברזל. הבטון גם כן צריך להיות מאד חזק, מומלץ להשתמש בבטון מזוין B 200 ואפילו יותר חזק B 300. לאחר היציקה להחליק את הבטון בהליקופטר בעוד הבטון רטוב, ולהגיע למידת החלקה מרבית כשהחצץ אינו בולט כלל. החלקת הבטון היא קריטית למראה יפה של הרצפה, כך גם תבטיחו מראה יפה לאחר הברקת המשטח ע"י עבודה של חברת פוליש או לכה אפוקסי. פעולה זאת תמנע בעתיד קרעים במשטח ותחזיק לאורך שנים רבות.

סילר לבטון למניעת ספיגה.

כבר הזכרנו שאחת החסרונות של רצפת בטון ובפוליש לרצפת בטון הינו, ספיגת נוזלים הנשפכים עלייה, וגורמים לכתמים שלא ניתן להסירם לאחר מכן. לכך יש לא מעט פתרונות, והחומר המומלץ ביותר הוא חומר הנקרא סילר שמונע ספיגה באופן מוחלט. בשוק היום נמכרים כל מיני סילרים מחברות שונות וכולן מפארים את החומר שהן משווקות, כחומר העמיד ביותר למניעת ספיגה בבטון. עלינו לדעת שרוב החומרים הנמכרים אינן עמידים בפני ספיגת נוזלים, במיוחד במשטחי בטון שהספיגה בהן היא קלה. הסילר שאנו ממליצים הוא של חברת sika S680, חומר זה מתייבש יחסית מהר, נותן מעט הברקה ומראה רטוב, ומדגיש בעיקר את צבע הבטון המקורי. המריחה המומלצת היא בעזרת רולר עדין באופן אחיד, אך רק לאחר שהמשטח קורצף ע"י מכונת פוליש, והיה יבש לחלוטין לפני המריחה. יש לציין שגם פוליש לרצפה מונע ספיגת נוזלים, לפחות יותר טוב מהמון חומרים הנמכרים כיום בשוק.

מתי לבצע פוליש או סילר לרצפת בטון.

הזמן המתאים ביותר לבצע טיפולים אלו הוא, ראשית כל בסיום השיפוץ בבית, כשהבית ריק מרהיטים לפני כניסה לדירה או מעבר לבית. פוליש לרצפה עשוי מחומרים פולימרים האמורים להתייבש סופית לאחר 24 שעות, למרות שניתן לדרוך עדיין אסור לגרור רהיטים למניעת סימנים על ההברקה. סילר לרצפת בטון למרות יבושו המהיר, עדיף עדיין להמתין לפחות 12 שעות לפני הכנסת הרהיטים פנימה. בקיצור לעשות פעולות אלו לפני כניסה לדירה ישמור על התוצאה לאורך זמן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

decorative-floor

עוד בנושא

לא נמאו עמודים קשורים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

ניקיון לאחר שיפוץ
נגן וידאו
ניקיון דירה חדשה
נגן וידאו
ניקיון לפני כניסה ואכלוס
נגן וידאו

מחירים והנחות מיוחדים

למזמינים עכשיו

ניקיון לאחר שיפוץ מחיר

החל מ - 850 ₪

ניקיון דירה חדשה מחיר

החל מ - 750 ₪

ניקיון לפני אכלוס מחיר

החל מ - 850 ₪

ניקיון לאחר שיפוץ מחיר

החל מ - 15 ₪ למ"ר

פוליש קריסטל

החל מ - 15 ₪ למ"ר

פוליש לרצפת גרניט פורצלן

החל מ - 750 ₪

ניקיון אחרי הצפה מחיר

החל מ - 950 ₪

ניקיון לאחר שריפה מחיר

החל מ - 1450 ₪

ניקיון בית מרוהט

החל מ - 950 ₪

ניקיון בתים
מעוניינים לקבל הצעת מחיר
לניקיון הבית? התקשרו עוד היום 052-6881837
השאירו פרטים ונציגנו יצרו אתכם קשר